„Nienawiść” Jennifer Brown

Sięgnęłam po tę książkę, bo rzuciła mi się w oczy w bibliotece, potem przeczytałam opis i już wiedziałam, że będzie świetna.

Oto opis:

„Wyobraź sobie, że życzysz komuś śmierci i twoje pragnienie się spełnia. W dodatku zabójcą jest człowiek, którego kochasz.

Nick chłopak Valerie, zaczął strzelać do uczniów w szkolnej stołówce. Dziewczyna chcąc go powstrzymać, uratowała życie koleżance. A jednak oskarżono ją o współudział, ponieważ to ona wpadła na pomysł stworzenia listy ludzi, których oboje nienawidzili. Listy, według której Nick przeprowadził egzekucję. Teraz Valerie musi stawić czoło kolegom i wrócić co szkoły. Czy osoby przeznaczone do „odstrzału” kiedykolwiek jej wybaczą? I czy ona sama pogodzi się z rolą jaką odegrała w tej masakrze?”

Sposób w jaki prowadzona jest ta książka jest ciekawy, bo nie dowiadujemy się od razu wszystkiego na temat strzelaniny. Wątki nie są prowadzone po kolei, ale dzięki datom na początku każdego rozdziału nie gubimy się w czasie akcji.

Kolejną rzeczą jest narracja. Zwolenników narracji pierwszoosobowej jest chyba tyle samo co i przeciwników, ale ja akurat należę do tej pierwszej grupy. W większej części rozdziałów jesteśmy w głowie Valerie, zresztą ciężko byłoby napisać to z perspektywy trzeciej osoby, bo wtedy nie słyszelibyśmy jej wewnętrznej walki ze sobą.

Na koniec jeszcze parę słów o emocjach jakie wywołuje ta książka, a wywołuje ich naprawdę mnóstwo. Od tytułowej nienawiści przez radość, smutek i miłość.

Należy do takich książek, przy których raz płaczesz, bo szkoda ci bohaterów, a potem płaczesz, bo wzruszyłaś.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamy

2 myśli w temacie “„Nienawiść” Jennifer Brown

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s